Az uniós pénzek elköltése miatt bírálja most Matolcsy György a kormányt
A Fidesz-kormány elszalasztott lehetőségeiről ír ezen a héten a Magyar Nemzet internetes oldalán a jegybankelnök.
A Fidesz-kormány elszalasztott lehetőségeiről ír ezen a héten a Magyar Nemzet internetes oldalán a jegybankelnök.
Az elmúlt időszak változásairól kérdezte ügyfeleit egy felmérésen a CIB Bank.
A légitársaság megmentése érdekében óriási mentőcsomagot fogadtak el Berlinben, amely tartalmazott egy 300 millió eurós részvénypakettet is. Ennek eladását kezdi meg a kormány, amely szeretné, ha a Lufthansa pénzügyileg mielőbb függetlenné válna.
Az önmagában nem meglepő, hogy tavaly április-júniushoz képest, amikor padlóféket nyomott a magyar gazdaság, óriási növekedést mértek, de a visszapattanás annyira gyors volt, hogy az a legoptimistább elemzőket igazolja. Az idei második negyedévben visszatért a gazdaságunk a válság előtti szintre.
Az újonnan alakuló cégek 28 százaléka nem bírt ki 5 évet a 2020-ban mértek szerint, és a trend romlik. A tízes években megjelent viszont egy új trend is, egyes cégek ugyanis már az ötödik évükre egymilliárd feletti árbevételt termelnek.
A jegybankelnök azt írja hétfői cikkében, hogy válság jön, de egy „versenyképességi fordulat” megvédené Magyarországot, ehhez van szükség egy új gazdaságpolitikai intézményre.
Újabb lezárás helyett a védekezés erősítését tervezi a kormány.
A billió dolláros amerikai fejlesztési csomag keretében az adóhatóság teljes rálátást kap a nagyobb kriptopénz-tranzakciókra. A figyelem és a vita jót tett a megtépázott renoméjú és árfolyamú bitcoinnak. Az arany közben visszaesett, a befektetők már az amerikai kamatemelést várják. Az olaj árát pedig az ázsiai járványhelyzettel kapcsolatos aggodalmak húzzák le.
Négy év alatt 40 százalékkal csökkent a fővárosban az eladott ingatlanok száma, az árak elszálltak, sokan költöznek ki az agglomerációba. A kisebb városok esetében is megfigyelhető kiáramlás.
Matolcsy György sorozatos ostorozásai után a pénzügyminiszter is újságcikkel jelentkezett. A jegybankelnök által megfogalmazott kritikákra érdemben alig reagál, de megállapítja, hogy az uniós válságkezelés, amelyet a Fidesz-kormány aktívan hátráltatott, lassú és gyenge. A konklúziót azonban már nem vonja le.
A Google minden munkatársa kapott egy kalkulátort, amellyel kiszámíthatja: mennyit keres akkor, ha bejár a munkahelyére és mennyit akkor, ha otthon dolgozik. Az utóbbi eseteben a bér erősen függ attól, hogy a munkavállaló hol lakik.
Megengedi kis- és közepes vállalkozások alapítását a kubai kormányzat, amely eddig ragaszkodott az állami tulajdonhoz. Júliusban tömegtüntetések voltak a rossz élelmiszerellátás és a tűrhetetlen kórházi helyzet miatt. Erre reagált a kommunista vezetés.
Mától „Nemzeti Helyreállítási Alapnak” nevezik a költségvetésben azt az alcímet, amelynek neve eddig az európai uniós alapra utalt.
A nagy tüntetéssorozatot a hatalom a szervezők letartóztatásával megállította, de a gazdasági válsággal nem tud mit kezdeni. Ezért a Caritas és más segélyszervezetek támogatását kérte, hogy a közellátás minimális fenntartását elérje.
A sztárközgazdász szerint Joe Biden Donald Trump gazdaságpolitikáját folytatja, de jobban csinálja.
Betartják-e az épp aktuális vírusszabályokat a külföldi turisták? Ibizán azt tapasztalják a hatóságok, hogy nem nagyon. Ez szokatlan lépésre sarkallta őket.
Bokrétaünnepet tartottak a Mol Campusnál, amely nemcsak műszaki teljesítményként számít rekordernek, de talán a legvitatottabb épülete is a fővárosnak. Több száz dolgozóval együtt néztük, ahogy 140 méter magasra került fel a felvirágzott fa.
Erre hívja fel a figyelmet az IMF, amely arra kéri a gazdag országokat, hogy juttassanak minél több védőoltást a szegény államoknak, mert ez a saját érdekük is: pánik alakulhat ki ugyanis a pénzpiacokon, ha a világjárvány ellenőrizhetetlenné válna.
Nem csak a lélegeztetőgépek felhalmozására költött feleslegesen az állam, de a beüzemelésükre is.
A 72 éves Bernard Arnault dörzsölheti a kezét, mert az LVMH bruttó profitja 44 százalékkal magasabb mint 2019-ben volt – írja a párizsi Les Échos.